0324 502 43 80
info@ikomt.com.tr

Ağrılar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ağrının Dili Kitabı

İnsanların neredeyse tamamı ağrı yaşar. Vücudunuz herhangi bir yerinde ağrı yaşamayanlar, hayatlarında açık bir dezavantaja sahiptir. Aslında vücudun koruyucu bir mekanizması olan ağrı, zarar verir hale geldiği zaman mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Ağrı hakkında bilinmesi gereken en önemli olgu vücuda zarar veren, vücut mekanizmalarını bozan, sosyal, psikolojik hayatı bozan her şeyin ağrı olarak karşımıza çıkmasıdır. Kişinin düzenini bozan bu ağrının tedavi edilmesi gerekir ve bu zorunludur. 

Geçmeyen ağrılar olarak tabir edilen kronik ağrılar vücuda zarar veren bu tür ağrılar tedavi edilmeli. Çünkü ağrı hafızaya yerleşip ağrı hafızası oluştuğu zaman tedavi işi güçleşiyor. Bu gibi durumların yaşanmaması için ağrı zamanında tedavi edilmeli. Akut dönemindeki ağrı iyi tedavi edilirse kronik ağrı olmaz ve ağrı tedavi işleminde başarılı olunmuş olur. 

6 Maddede Ağrılar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İnsan vücudundaki bölgesel ağrılara sadece fiziksel etkenlerden değil psikolojik ve sosyolojik etkenlerde sebep olabilir. Ağrı konusunda bilinmesi gereken önemli olguları 6 maddede şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Hayatın tamamen ağrısız devam etmesi için onunla yaşamayı öğrenmemiz gerekir. 
  • Bireyin etkin olduğu ağrı terapi yöntemleri çözüm konusunda daha sağlıklı sonuç verir.
  • Uygulanan ağrı terapisinin, hastaya vücudunu tanıması konusunda yardımcı olması gerekir.
  • Tedaviden önce hastaya, hayatına özen göstermesi gerektiği anlatılmalı.  En uygun hareketi yapabilme özelliklerinin anlatıldığı bir terapi uygulanmalı.
  • Ağrıya karar verecek olan beyindir ve ağrı beyinden çıkar. Beynimiz bir durum ve olgunun bizim için tehlikeli olup olmadığını ve yaşanan bu olay ile ilgili yapmamız gerekeni bize komut olarak verir. 
  • Sırt ve bel ağrısının sıklıkla psikolojik yüklenme sonucu ortaya çıktığı dile getirilir. Ancak bu ağrıların kökeninde psikolojinin yanı sıra biyolojik ve sosyolojik zorlamalarda ele alınmalıdır. 

Baş Edemediğiniz Ağrılarınızın Çözümü: Ağrının Dili Kitabında

Vücudunuzda olan ağrıların nedenleri ve tedavisini Ezdeşir Kemali’nin kaleme aldığı Ağrının Dili kitabında bulabilirsiniz. Ağrılar hakkında tüm süreçlerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı bu kitapta akut ağrılar, kronik ağrılar, bel ağrıları, baş ağrıları, romatizmal ağrılar, boyun ağrıları ve bir türlü tedavi edilemeyen tüm ağrıları. Ağrı terapisi için Ezdeşir Kemali tarafından 14 yıllık bir çalışma sonucu geliştirilen terapi ve eğitim konsepti İKOMT felsefesini tüm ayrıntılarıyla ele alan Ağrının Dili kitabı sayesinde baş edemediğiniz tüm ağrıların çözümünü bulabilirsiniz. İKOMT felsefesini tüm yönleriyle ele alan Ağrının Dili kitabını dilerseniz hemen şimdi mağazamız üzerinden temin edebilirsiniz.