0324 502 43 80
info@ikomt.com.tr

Ağrının Dili Kitabında Neler Bulacaksınız

Ağrının Dili Kitabı

Herkesin farkı yaşanmışlıkları var. İnsanların, iyi ve kötü yaşanan günleri oluyor. Farklı duygulara ve farklı kişiliklere sahip olmamıza rağmen hepimizin istediği sağlıklı ve ağrısız bir hayat. Ağrı deneyimini kimse yaşamak istemiyor. Ağrı ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgileri örnekleri ile birlikte 25 yıldır bu alanda çalışmalar yürüten Ezdeşir Kemali’nin Ağrının Dili isimli kitabında bulabilirsiniz. Peki, Ağrının Dili kitabında neler bulacaksınız?

Ağrının Dili başlığı ile hazırlanan kitap 4 ana başlık altında ve 13 alt başlıkta hazırlandı. Ağrı konusunda bir başucu eser olma özelliğini taşıyan eserde her konu ile ilgili yaşanmış örneklere yer verildi. Bu örnekler konunun daha iyi anlaşılmasını sağlıyor. 

Ağrı ve Etmenleri 6 Başlıkta Ele Alındı

Ağrılarla İlgili Düşünceler ve Düşünce Hataları başlıklı bölümde konu ile ilgili bilinen bazı bilgilerin aslında yanlış olduğunu görecesiniz. Genel geçer bir bilgi olan ve ağrının sadece fiziksel nedenlerle ortaya çıktığı konusuna Ezdeşir Kemali bu bölümde açılık getiriyor. Birinci bölümde ayrıca ağrının kaç türü olduğu, ağrının dışavurum biçimleri ve algı biçimleri anlaşılır, sade ve açıklayıcı bir şekilde ele alınıyor. 

Kitabın en önemli bölümlerinden biri olan Ağrı ve Etmenleri ise 6 alt başlıkta yaşadığımız ağrıların nedenlerini bize doyurucu bir şekilde anlatıyor. Hayatımızı zindana çeviren ve bizi iş yapamaz hale getiren ağrıların sadece fiziksel nedenlerden değil birçok etmenlerden ortaya çıkabildiğini bu bölümde öğrenebilirsiniz. Düşünme, Duygular ve Stresten beslenmeye, kişilik yapısından sosyal faktörlere kadar birçok faktörün ağrı oluşumunda etkisini örneklerle ele alabileceksiniz. 

Kitabın uygulama bölümü olarak tanımlayabileceğimiz Pratikte Ağrı Terapisi başlıklı üçüncü bölümünde ise bu sorunla baş etmenin yollarını öğreneceksiniz. Ezdeşir Kemali birçok doyurucu bilgi verdiği kitabını konunu özünü anlattığı 11 madde ile sonlandırıyor. 

Baş Edemediğiniz Ağrılarınız Çözümü Ağrının Dili Kitabında

Ağrı, kısa vadede düşünüldüğünde vücut için ciddi bir savunma mekanizması ve önemli bir mesaj. Akut ve kronik ağrıların hayatımıza etkilerinden, ağrılar ile mücadele konusuna kadar birçok başlığın yer aldığı kitap baş edemediğiniz ağrıların çözümünü size sunuyor. Ezdeşir Kemali’nin geliştirdiği  ve 14 yıl gibi uzun bir süre üzerinde çalışarak ilmik ilmik dokuduğu terapi ve eğitim konsepti İKOMT felsefesini de bu kitapta bulabileceksiniz. İKOMT felsefesini tüm yönleriyle ele alan Ağrının Dili kitabını dilerseniz hemen şimdi mağazamız üzerinden temin edebilirsiniz.