0324 502 43 80
info@ikomt.com.tr

Ağrıya Multiboyutlu Yaklaşım

Ağrının Dili Kitabı

Ağrı belli bir oranı aştığında bütün hayatımızı olumsuz etkiliyor ve hayattan aldığımız keyfi ortadan kaldırabiliyor. Vücudumuzun neresinde olursa olsun insanı mahveden ağrı, bir savunma mekanizmasıdır. İnsanın kendisini zararlı dış etkenlerden korumasını ve sakınmasını sağlar. Ancak uzayan ağrılar yarar yerine zarar getirir ve bunun tedavisi gerekir. Ağrı, tarifi zor bir durumdur. Ağrı geçmiş deneyimlerden ve kişilerin tecrübelerinden etkilenir. Genellikle potansiyel veya gerçek zararlardan dolayı ortaya çıkar.

Ağrı eşiği kişiden kişiye değişebilir. Her insanın beynindeki nöronların bağlantıları tamamen farklıdır. İnsanların yüzü, parmak izi ve fiziksel özellikleri nasıl farklılık gösteriyorsa ağrı eşiği de farklıdır. Herkesin ağrısı bireysel tedavi edilmelidir. Her hastaya aynı şekilde tedavi verilmemelidir. Kişiye ve ağrı seviyesine göre bir programlama yapılmalı. 

2008 yılında kurulan IKOMT, ağrı konusunda tüm bilgi ve tekniklerin öğretilmesinin yanına her hastaların durumuna göre özel bir tedavi uygulanmasını gösteriyor. 28 yıldır ağrı konusunda çalışmalar yürüten Ezdeşir Kemali, bu süreçte farkına vardığı eksiklikleri gidermek ve ağrı konusunda özel bir konsept hazırlamak amacıyla IKOMT’u kurdu.